Jak zdobyć pieniądze na nowy samochód?

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup nowego lub używanego samochodu. Na ulicach polskich miast widać coraz to inne modele, a właściciele nie szczędzą pieniędzy i czasu na znalezienie wymarzonego pojazdu. Jeżeli należysz do osób, które potrzebują zmiany w tym zakresie i zastanawiasz skąd wziąć pieniądze, nie mogłeś lepiej trafić. Z tego artykułu dowiesz się kilku niezbędnych informacji. Zapinamy pasy i startujemy!

Kredyt, leasing a może wynajem?

Opcji na pozyskanie dodatkowej gotówki, która pomoże nam sfinalizować zakup nowego samochodu, jest naprawdę wiele. Jakie są wady i zalety każdego z tych rozwiązań? Na początek trochę statystyk. Według nich Polacy w przypadku braku odpowiednich środków najczęściej sięgają po kredyty samochodowe. Drugim wyjściem jest kredyt gotówkowy, który pozwala na zakup najczęściej używanego auta. Niestety oprocentowanie, comiesięczne raty i świadomość, że będziemy zmuszeni spłacać zobowiązanie dłużej, niż posłuży nam sam samochód, nie są korzystne dla kredytobiorcy.

Pozostaje więc opcja, po którą Polacy sięgają najrzadziej, czyli popularny jedynie wśród przedsiębiorców leasing. Niestety i on posiada swoje minusy. Czym więc warto się nim zainteresować? Zdecydowanie tak, bo stanowi alternatywę dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, która pozwala uzyskać niezbędną do kupna auta gotówkę.

Weź leasing albo sprzedaj auto

Warto podkreślić, że firmy leasingowe nie podchodzą do osoby pożyczającej auto tak restrykcyjnie, jak banki w stosunku do kredytobiorcy. Jeszcze jedną alternatywą, która nie może uciec naszej uwadze, jest wynajem długoterminowy. Ta opcja przeznaczona jest jednak dla osób bogatych i zamożnych, które szybko nudzą się autem i lubią często je zmieniać. Opcja jest na tyle wygodne, że nie wymaga od klienta serwisowania i napraw pojazdu.

Podsumowując wszystkie opcje, z których możemy uzyskać pieniądze lub samochód, zdecydowanie najlepszym wyjściem jest sprzedaż poprzedniego modelu i dołożenie pieniędzy do nowego pojazdu. Istnieje jednak jeden bardzo ważny warunek. Aby zarobić na sprzedaży samochodu, należy dbać o niego przez cały okres użytkowania. Tylko w ten sposób zainteresujemy nim potencjalnego nabywcę, który odkupując od nas pojazd, będzie miał świadomość, że posłuży mu jeszcze przez jakiś okres.

Nie mogę znaleźć kupca

Jeżeli jednak nie możesz znaleźć kupca na swoje auto, a jak najszybciej musisz sięgnąć po nowy pojazd, znakomitą alternatywę stanowią skupy samochodów. Wybierając renomowany i znany w swojej okolicy punkt, możesz być pewien, że nie zostaniesz oszukany na cenie i nie będziesz zmuszony złomować auta na własną rękę. Nie ważne ile wart jest Twój pojazd. Jeżeli nie jesteś na liście 100 najbogatszych Polaków wg. Forbesa, liczy się dla Ciebie zapewne każdy dodatkowy pieniądz. Szkoda byłoby nie skorzystać więc z tej opcji.