Najchętniej kupowane przez Polaków samochody

Jeżeli spojrzymy na liczbę rejestracji nowych samochodów w Polsce, zaobserwujemy, że ich liczba stale rośnie od kilku lat. Ostatnie wyniki były rekordowe, ale w najbliższych latach możemy się spodziewać, że rekord zostanie pobity. Które modele Polacy wybierają najchętniej? Zapraszamy do lektury. Kierując się danymi Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz opierając się na danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów, w ostatnich miesiącach średnia rejestrowanych w Polsce pojazdów oscyluje w granicach 50 000 tysięcy nowych aut.

Hybryda, elektryczny czy spalinowy?

Wspierając się dalej danymi, w pierwszym półroczu 2018 roku zakupiono około 11 tysięcy samochodów hybrydowych. Jest to niemal o 30% więcej niż w roku wcześniej. To jednak nie wszystko. O tym, że Polacy coraz chętniej sięgają po ekologiczne rozwiązania, dowodzi fakt, że samochodów elektrycznych i hybryd plug-in sprzedało się aż o 80 proc. więcej niż w 2017 roku. Liczba 672 egzemplarzy nie powala na kolana, ale wzrost trendu napawa optymizmem na przyszłe lata. Skala może być jeszcze wyższa, ponieważ coraz więcej europejskich stolic wprowadza zakazy wjazdu samochodów spalinowych. Już teraz możemy zaobserwować wyraźny spadek sprzedaży aut z silnikiem diesla.

Skąd się bierze wzrost sprzedaży aut?

Polacy zarabiają coraz więcej. Mimo tego, że jeżeli zrobilibyśmy badanie dotyczące tego, czy społeczeństwo jest zadowolone ze swoich zarobków, wynik nie byłby raczej pozytywny, to bazując na faktach, zarabiamy po prostu więcej. Trend widać po liczbie sprzedanych mieszkań i właśnie samochodów. Zmieniamy auta dość często. Stare modele sprzedajemy lub oddajemy do skupu. Zdobyte w ten sposób pieniądze dokładamy zazwyczaj do zakupu nowego pojazdu. Efektem tego jest pojawienie się nowoczesnych modeli na polskich drogach. Po jaką markę Polacy sięgają najczęściej?

Najpopularniejsze auta na polskim rynku

Patrząc na to, które auta najczęściej można spotkać na polskim rynku, możemy szybko dostrzec, że bezsprzecznym liderem jest Skoda. Wyniki za rok 2018 wskazują, że wyprzedza drugą Toyotę o prawie 6 500 egzemplarzy. Tuż za plecami liderującej dwójki znajduję się Volkswagen.

Tworząc TOP 20 najczęściej kupowanych przez Polaków samochodów, możemy zaobserwować, że najbardziej w ostatnich latach zyskało Audi, Seat oraz Mercedes. Samochody, które straciły na sprzedaży w naszym kraju to auta spod znaku Fiata, BMW oraz Renault. Aby najlepiej zobaczyć które pojazdy cieszyły się największym zainteresowaniem w pierwszym półroczu 2018, warto spojrzeć na tabelkę TOP5 rejestrowanych samochodów.

  1. Skoda Octavia – ok. 11 tysięcy samochodów,
  2. Skoda Fabia – 10 tysięcy,
  3. Opel Astra – ok. 9 tysięcy,
  4. Toyota Yaris – 7500,
  5. Volkswagen Golf – 7200.