Jak sprawdzić przebieg auta

Kupując auto używane, wiele osób chce wiedzieć, jak sprawdzić faktyczny jego przebieg. Czy jest to możliwe do zrobienia? Jak sprawdzić przebieg samochodu w zależności od kraju jego pochodzenia? Podpowiadamy!

Jak sprawdzić przebieg auta z Francji

Auta z importu mogą mieć bogatą historię napraw oraz przeglądów. Warto wiedzieć, jak do nich dotrzeć. Uczciwi handlarze z pewnością opowiedzą wszelkie szczegóły dotyczące sprzedawanego pojazdu. Niestety, ci nieuczciwi będą chcieli jak najwięcej zataić. By sprawdzić przebieg auta z Francji, należy przejrzeć wydruki z SKP, które zawierają dane dotyczące przebiegu oraz odnotowanych usterek. Niestety, obecnie nie ma ogólnodostępnej bazy online.

Jak sprawdzić przebieg auta z Belgii

Jeśli chcemy sprawdzić przebieg auta sprowadzonego z Belgii, podstawowym dokumentem jest CarPass. Sprzedający może, ale nie musi, gdy nabywcą jest handlarz np. z Polski, udostępnić ten dokument. Jeśli nie istnieje taki dokument, powinniśmy podchodzić sceptycznie do zakupu. Dane z bazy CarPass można bez trudu zweryfikować przez Internet. Należy jednak posiadać numer certyfikatu danego samochodu. Można również liczyć na raport z badania technicznego. Jest on w kolorze biało-zielonym i zawiera dane na temat przebiegu odnotowanego na ostatnim oraz przedostatnim przeglądzie.

Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec

W Niemczech badania techniczne są prowadzone przez różne instytucje. Mimo to niemiecki przegląd rejestracyjny nazywa się ogólnie TÜV-em lub TIFF-em. Jak powszechnie się uważa, co jest w dużym stopniu zgodne z prawdą, kręcenie liczników w Niemczech jest normą. To dlatego, jeden dokument z TÜV-u może być niewystarczający. Kilometraż to km-Stand, z kolei spis usterek to festgestellte Mängel.

Jak sprawdzić przebieg auta ze Szwecji

Istnieją otwarte platformy, dzięki którym możemy sprawdzić historię badań technicznych auta ze Szwecji. Wystarczy skorzystać z adresu: https://fu-regnr.transportstyrelsen.se/extweb/.

Jak sprawdzić przebieg auta z Danii

Podobnie, jak w przypadku aut ze Szwecji, samochody z Danii możemy sprawdzić w serwisie: http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk/sider/soegning.aspx.

Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec za darmo

Od niedawna możliwe jest bezpłatne sprawdzenie historii auta sprowadzonego z Niemiec i nie tylko. Znajdziemy tam historię nieprawidłowości o stanie licznika, uszkodzeń czy kradzieży. Zrobimy to na rządowym portalu historiapojazdu.gov.pl.

Jak sprawdzić przebieg auta po numerze VIN

Numer VIN, czyli numer nadwozia, pozwala na sprawdzenie historii samochodu pochodzącego z zagranicy. Możemy to zrobić zupełnie bezpłatnie na stronie www.autobaza.pl. W raporcie znajdują się m.in. dane techniczne i wyposażenie, informacje o szkodach, sprawdzenie baz kradzionych pojazdów.

Jak sprawdzić przebieg auta z USA

Sprawdzenie przebiegu samochodu z USA już nie jest takie proste. Warto skorzystać z usług specjalistycznych firm, które dysponują ogromną ilością zapisów informacyjnych pochodzących z różnych źródeł. Żeby sprawdzić przeszłość interesującego nas pojazdu, koniecznie trzeba znać numer VIN. Bez ponoszenia opłat można dowiedzieć się, czy w bazach znajdują się informacje na temat konkretnego auta. Pozwala na to m.in. strona carfax.eu.

Jak sprawdzić przebieg auta z Holandii po numerze rejestracyjnym

Jeśli decydujemy się na zakup samochodu w Holandii, jesteśmy chronieni dokumentem o nazwie Nationale Auto Pass. Jest to płatny wypis danych z bazy, który zawiera dane na temat wszystkich przebiegów gromadzonych m.in. przez serwisy czy stacje kontroli. Możemy go zamówić zdalnie, jednak koniecznie trzeba znać nr VIN oraz tablic.

Za darmo możemy sprawdzić przebiegi na stronie https://ovi.rdw.nl/. Dowiemy się z niej, czy przebiegi znane RDW układają się w logiczny ciąg, jednak nie poznamy dokładnych danych liczbowych.

Jak sprawdzić przebieg auta z Hiszpanii

Przebieg auta z Hiszpanii można sprawdzić znając numer VIN – numero de bastidor. Przykładowo można to zrobić na stronie http://es.vin-info.com, jednak trzeba uiścić opłatę.